Cytaty o rodzinie. Niezwykle trafne cytaty o rodzinie 2019-07-21

Cytaty o rodzinie Rating: 9,7/10 249 reviews

Rodzina

cytaty o rodzinie

Czasem nie znajduję słów by ubrać moje przemyślenia i wtedy z pomocą przychodzą sentencje wielkich ludzi. Możemy jedynie czynić drobne, ale z wielkiej miłości. Czym jest bodaj tylko fizycznie? Poniżej najciekawsze cytaty o rodzinie — jak zawsze w kolejności alfabetycznej, według nazwisk autorów. Szacunku dla bieżącej godziny, dla dnia dzisiejszego. Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu?. Możemy uwolnić się od kłamstw i spojrzeć w oczy prawdzie. A zatem na to, abyście siedzieli tutaj, pięć pokoleń temu zapracowało aż szesnaście osób.

Next

Cytaty o rodzinie, rodzina: 38 cytatów i aforyzmów :: Strona nr 2

cytaty o rodzinie

A może znacie jeszcze inne cytaty o rodzinie? Otaczający nas najbliżsi wywierają przecież ogromny wpływ na nasz sposób postrzegania świata. Jeśli człowiek musi karmić drugiego kłamstwami na temat jego talentu tylko dlatego, że siedzi on naprzeciwko, staje się to najbardziej niewybaczalnym kłamstwem, ponieważ zachęca go do dalszej twórczości, a w ostatecznym rozrachunku jest to najgorszy sposób zmarnowania sobie życia przez człowieka pozbawionego talentu. Nie da się pokonać przepaści dwoma krokami - David Lloyd George Poszukując własnej drogi, nie zadeptajmy cudzych trawników. Niech nasza droga będzie wspólna. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ciężko jest zmierzyć wartość rerlacji rodzinnych i ich wpływ na nasze życie. Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca? Rodzina Niewiele rzeczy kształtuje człowieka tak, jak jego rodzina.

Next

Złote myśli i sentencje dla rodziców i dzieci. Dedykacje i cytaty

cytaty o rodzinie

Jean Gabin Krewni są jak piękny, górski krajobraz: najlepsze wrażenie czynią z daleka. Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek. Dom Popularna sentencja mówi, że dom to nie tylko cztery ściany i dach. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne. Nie despotyczny nakaz, narzucone rygory i nieufna kontrola, ale taktowne porozumienie, wiara w doświadczenie, współpraca i współżycie. Do czasu boli je pot wyrobnika i głodny rówieśnik, niedola dręczonego konia, zarzynanej kury. Przynależność rodzinna była niezwykle ważnym elementem historii naszego świata.

Next

Cytaty, Przysłowia, Aforyzmy, Sentencje, Złote myśli

cytaty o rodzinie

Colleen Hoover Nie wybieramy sobie rodziców, podobnie jak rodzice nie wybierają sobie dzieci. Diane Chamberlain Każda rodzina ma swoją historię. Wszystko udaje ci się utrzymywać w powietrzu. To po prostu mój sposób na życie, więc przymknij na to oczy. Starodawny szacunek dla młodzieży szybko zanika.

Next

Podacie mi cytaty Jana Pawła II o rodzinie ?

cytaty o rodzinie

Dane są odpowiednio chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka, inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela, inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych, inne w codziennej i świątecznej odzieży. Przenigdy: z nudzącego się niewolnika zrobimy znudzonego tyrana. Początek i kres niewidzialne Przenikają do nas I widział Bóg, że było dobre. Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów.

Next

Niezwykle trafne cytaty o rodzinie

cytaty o rodzinie

Może być to zarówno niewielka chatka w lesie, jak i kraj, który z różnych powodów musieliśmy opuścić. Ale jeśli jest w tym prawdziwa miłość, o której się nie gada i nie rozgłasza na wszystkie strony świata, którą czuć i którą się okazuje? A w ślepej uliczce nie śpiewają. Niech nasza miłość będzie potężna. Rodzina, przyjaciele, bezpieczeństwo i zdrowie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla.

Next

Cytaty, Przysłowia, Aforyzmy, Sentencje, Złote myśli

cytaty o rodzinie

Jay Crownover Rodzina to niezwykłe zjawisko. Każdy ma wady, nawet najlepszy. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. Tylko w ten sposób życie waszego dziecka będzie owocne i pogodne. Potwierdzają to, co zawsze powtarzam, kiedy ktoś pyta mnie o opiekę nad dzieckiem. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.

Next

Złote myśli i sentencje dla rodziców i dzieci. Dedykacje i cytaty

cytaty o rodzinie

Co do tej pory zrobiono, nie jest jeszcze początkiem drogi. Do tego dochodzą tysiące statystów — ludzie, którzy przemykają przez świat każdego z nas jak woda przez sito, raz zobaczeni i zapomniani. Nigdy dzieci nie mogą zrobić rodzicom takiego wstydu, jak rodzice dzieciom. Bo inaczej stają się szopką hipokryzji. Śmierć sumienia jest natomiast czymś gorszym od grzechu. Kiedy tracisz rodzinę, tracisz wszystko.

Next

Podacie mi cytaty Jana Pawła II o rodzinie ?

cytaty o rodzinie

Kolejne cytaty o rodzinie na znajdziecie na następnych stronach. Praca wychowawcza chrześcijańskich rodziców powinna służyć rozwojowi wiary dzieci i pomagać im w spełnianiu powołania, które otrzymały od Boga. Czuję się przeraźliwie tłamszony, kiedy nic z tego wszystkiego nie wychodzi. Warunki pracy, warunki mieszkania, warunki utrzymania, opiekę nad poczynającym się życiem, poszanowanie społeczne rodzicielstwa, radość z dzieci, które przychodzą na świat, pełne prawo do wychowania, a zarazem wieloraką pomoc w tym wychowaniu. Wychowawca nie może bać się ani słów, ani myśli, ani czynów dzieci. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

Next

Dom

cytaty o rodzinie

Dobrze świadczą o tym liczne cytaty, sentencje i aforyzmy, zainspirowane tą złożoną tematyką. Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą, która zatrzyma Twój rozwój. Widział — odnajdywał ślad własnej istoty. Nie bójcie się Jego miłości. Moim zdaniem w prawdziwej rodzinie nie chodzi o to, aby zawsze wszystko robić jak trzeba, tylko dać drugą szansę bliskim, jeśli nawalili.

Next