Erkan benli. Erkan Benli from Koma Sê Bira among YPS in Nisêbîn : kurdistan 2019-08-17

Erkan benli Rating: 9,6/10 1206 reviews

Teslim olan PKK'lılar arasında Erkan Benli de var

erkan benli

Hiç bir zaman kendimi bu kadar özgür görmemiş ve hissetmemiştim. Vay le le le vay le le vay vay Vay le le le vay le le vay vay Vay le le vay vay Vay le le vay vay Selam olsun Rojava devrimine Kuzey Suriye Selam olsun fedai delikanlı ve kızlara Savaşta aslanlar gibi savaşırlar. Akp-Mhp faşizmi eliyle Önderliğimize dayatılan bu tecrit sistemini görmeyen bunun karşısındaki varlık ve özgürlük direnişimizi tarihi anlamını büyüklüğünü dolayısıyla zorlukları yeterince ele almayan bilince çıkarmayan tarih karşısında yenilecektir. Basitten karmaşalığa doğru, az bilinenden çok bilinene doğru… Büyük bir sabır kadar yüksek bir tempoyla ve kesin amaç, güçlü tutkuyla yola devam etmelidie. Amacım, kolektif bir ortamında huzurlu, kardeşçe ve barış içerisinde yaşayalım.

Next

Koma Se Bıra

erkan benli

İnsanlık onuruna aykırı bir tutum olduğu için çıplak aramayı kabul etmedik. Dolayısıyla şehirlerde gelişen halkın özyönetim ilan etme süreci tamamen halkın kendi içinde kurumlaşmasıyla gelişen bir süreçti. Ama bunun gerçeklikle ilgisi yoktu. Bu bakımdan; Özgürleşen Kürt özgür Türk ile tarihsel kardeşliğini daha da güçlendirecek. Bu hareket legal sahada her ne kadar faaliyet yürütse de, özel savaşa hazırlanmaları gerekiyor. Sadece askeri-siyasi yaşamı değil, karşı devrimin dayandığı yaşam ve onun arkasındaki tarihi gerçeği tahlil etmek yine onun gizli devlet gerçeğini, Türk siyasetinin siyasi partileri nasıl oluşturduğunu, gençlik üzerindeki eğilimlerini nasıl geliştirdiğini ortaya çıkardık.

Next

Erkan Benli ( erkansebira) (@erkansebira)

erkan benli

Devlet, yerel demokrasiyle halkın kendi kendisini yönetmesine, yani özyönetimine saldırmakta, Kürdistan halkı da bu saldırıya karşı öz savunmayla direnmekteydi. Devrimci gençlik, gençlik hareketi haline gelmeli; teori ve programları olsa bile örgütlerini ve eylemlerini geliştirmeleri gerekiyor. Ardından ise bunu siyasi bir adıma kavuşturup Demokratik Özerkliğin inşa çalışmalarıyla bütünleştiren bir perspektife dönüştürdü. Özyönetimlerine saldırdığı takdirde, meşru öz savunma haklarını kullanacaklarını açıklamışlardı. Sandılar ki Kürt'ler bitti, İşte buradayız milyonlarla, milyonlarla.

Next

Feleknas Uca: Müzisyen Erkan Benli neden tedavi edilmiyor?

erkan benli

Aynı gerçeklik kuşkusuz Kürtler içinde geçerlidir. Başta Cizre, Sur, Gever, Silvan, Varto, Şırnak, Nusaybin olmak üzere Türk devletinin Kürdistan halkına saldırarak birçok insan katletmesi böyle bir demokratik kurumlaşmayı ortadan kaldırmak amaçlı gerçekleşmekteydi. Devlet de bu çıkışı kriminalize etmek suretiyle, halk direnişini terörize ederek öne çıkardı. Kürt halkı, onlarca yıldır mücadele ederek varlığını korumak, özgür ve demokratik yaşamı kabul ettirmek için gerilla mücadelesi dahil her türlü yol ve yöntemi yürütmüştür. Her şeyden önce Türk siyasi sisteminin askeri sistemle bağları vardı. Yüzümüze darbe almamak için ellerimizle kendimizi korumaya çalıştık. .

Next

Teslim olan PKK'lılar arasında Erkan Benli de var

erkan benli

Bu krizin bu düzeyde şekillenmesinin tek sorumlusu Türkiye yöneticileri ve sisteme hakim olan; Merkeziyetçi, tekçi, baskıcı ve inkarcı sistemdi. Özel savaş öyle bir kişilik yaratıyor ki; onun karşısında devrimci örgüt olarak kalmak kolay değildir. Ankara Fen Lisesinde başarılı bir öğrenci iken lise 2. İnsanlığa verilebilecek en iyi hediye, böyle insanlık dışı bir özel savaş rejimine karşı çok iyi savaşan bir militan olabilmektir. Bu dar, tekçi, inkarcı zihniyet nedeniyle sürekli iç çatışmalar ve şiddet yanlısı bir rejim şekli uygulanır hale gelmiş bulunmaktaydı. Ama polisin baskıları karşısında gençliğin kendisini savunması dışında başka yol bırakılmadı ve tekrar silaha dönmek durumunda kalındı.

Next

Nusaybin davası için Mardin'e getirilen tutuklu sanatçı Erkan Benli ve Sadık Tan'a gardiyan işkencesi!

erkan benli

Türkiye gençlik solu da, bu çözümlemelere ulaşmayı denemeden kendi devrimci tipini yaratmak şurada kalsın, yanından bile geçemeyecektir. Kürtsüz, Türklük temellerini yitirmiş bir Türklüktür. Ve bu yüzden bir özgürlük savaşçısı olarak, tüm halkım adına ant içerek bu yolu seçtim. Way Le Le Sözleri Way lê lê lê Way lê lê way way Way lê lê lê Way lê lê way way Way lê lê way way Way lê lê way way Oy lê minê oy oy lê minê Derd û kûl tim behra minê Roja cenga azadîyê Ala rengîn behra minê. Kürt sorununun çözümü için de demokratik, siyasal yöntemlere defalarca fırsat tanınmıştır. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eğitiminden geçmiş biriyim. Benim de bu sürece dahil olmam her zamankinden daha fazla duygu düşünce veya ruh sağlığıma ulaşmamı sağlamıştır.

Next

Feleknas Uca: Müzisyen Erkan Benli neden tedavi edilmiyor?

erkan benli

Ben de bir iki şarkı söyledim. Ki bunun krizi aşamayacağı aksine daha da derinleştireceği biliniyordu. Başına şu şapkayı değil de şu şapkayı tak. Bu yöneticiler ister sağ olsun, ister sol genelde partileşme bu çerçevede gelişiyor. Özel savaşın etkisi sadece kaba baskı-işkence anlamında değil, bu savaş ruhları fethediyor. Vay le le le vay le le vay vay Vay le le le vay le le vay vay Vay le le vay vay Vay le le vay vay Mir Bedirhan'dan Şeyh Said'e kadar, Öldürdüler bizi, binlercemizi.

Next

Erkan Benli ( erkansebira) (@erkansebira)

erkan benli

Açık ki; Türkiye toplumlarının potansiyeli, iç çatışmalarla eritilmekteydi. Sonucu ne olursa olsun son nefese kadar kanımın son damlasına kadar. Bu zihniyet ve politika tüm il ve ilçelerde terörü estirmiş, kendi despot sistemine itiraz eden herkesi gözaltına alma, işkence yapma ve tutuklama politikasını günnümüze kadar devam ettirmiştir. Kürt halkına ve demokrasi güçlerine karşı savaş açarak herkesi hizaya getirmeyi amaçlayan, baskı ve katliamlarla başkanlığa doğru gitmek suretiyle krizi aşmayı istemekteydi. Grup şu anda Barış ve Eymen kardeşler olmak üzere iki kişi tarafından devam etmektedir.

Next

Tutuklu Kürt müzisyen Erkan Benli, 2 yıldır ameliyat edilmiyor!

erkan benli

Başlangıçta halk, polisin baskılarına ve tutuklama operasyonlarına karşı kendini savunmak amacıyla mahallelere çekilip hendekler kazdı. Bir günlük midesini kurtarmak için düzeni sonuna kadar alkışlıyor. Koma Sê Bıra grubu Barış Adal, Eymen Adal ve Erkan Benli isimli üç genç tarafından oluşturulmuştur. Erkan Benli Tokat T-Tipi Kapalı Cezaevi. Biz bunu kendi eylemimizle açığa çıkardığımıza inanıyoruz. Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak Her şeyden önce Türk siyasi sisteminin askeri sistemle bağları vardır. Bunları şimdi soru düzeyinde de olsa kamuoyuna yansıtmış olmamız küçümsenemez bir durumdur.

Next